Úvod Zdravie a rodina Zlepšite pohybové schopnosti vášho dieťaťa pomocou odrážadla

Zlepšite pohybové schopnosti vášho dieťaťa pomocou odrážadla

1049
0
ZDIEĽAŤ

Zabaviť malé deti je niekedy priam nadľudský výkon. Najmenšie ratolesti chcú stále skúšať nové veci a len máločo udrží ich pozornosť na dlhší čas. Jednou z možností je zakúpenie odrážadla. Dieťa skúsi nový spôsob premiestňovania sa, pomocou odrážadla sa zlepší jeho motorika, koordinácia a pohybové schopnosti.

Odrážadlá pre najmenšie deti

Už od prvých krokov dieťaťa môžete začať rozmýšľať o kúpe odrážadla. Keď sa naučí jazdiť na odrážadle, nebude mu robiť problém ani detský bicykel. Veď odrážadlo je vlastne bicykel bez pedálov, takže dieťa bude vedieť jazdiť na bicykli ihneď bez nutnosti inštalácie pomocných koliesok. Pomocou odrážadla sa dieťa naučí udržovať rovnováhu a zlepší sa aj jeho chôdza. Odrážadlá sa dajú zakúpiť pre deti od veku 18 mesiacov s výškou od 85 centimetrov. Najväčšie modely môžu využívať aj štvorročné deti. Nikdy sa však neriaďte len vekom. Dôležitá je veľkosť odrážadla. Vhodnú veľkosť zistíte tak, že zmeráte vzdialenosť rozkroku dieťaťa po zem. Dieťa by malo na odrážadle pohodlne sedieť a chodidlami dosiahnuť s mierne pokrčenými kolenami až na zem. Odrážadlá majú nastaviteľné sedadlo, a preto sa riaďte údajom o jeho minimálnej výške. Väčšina modelov sa dá nastaviť v rozpätí od 5 do 15 centimetrov. U predajcu sa informujte aj o nosnosti a bezpečnostných certifikátoch. Najkvalitnejšie odrážadlá a doplnky k nim si môžete zakúpiť na stránkach e-shopu inSPORTline. Internetový obchod inSPORTline je zárukou veľkého výberu športových potrieb za rozumné ceny.

Materiál a kolesá odrážadla

Detské odrážadlá sa vyrábajú z rôznych materiálov, od ktorých závisí ich životnosť a hlavne váha. Občas deti štrajkujú a vy iste oceníte lepšiu manipuláciu či nižšiu váhu. Z tohto hľadiska je najlepšou voľbou odrážadlo vyrobené z plastu. Plastové odrážadlá však nevydržia toľko ako hliníkové modely. Tie sa dajú lepšie nastaviť a taktiež opraviť v prípade drobnej kolízie. Zamerajte sa aj na konštrukciu riadidiel. Najlepšie je zakúpiť odrážadlo s riadidlami aké sa využívajú pri bicykloch tzv. gulôčkové ložiská. Deti radi jazdia nielen po chodníku, ale aj mimo neho. Preto sa javí ako lepší variant odrážadlo s nafukovacími kolesami, ktoré sa dajú ľahko opraviť. Nevýhodou je vyššia váha takéhoto modelu. Kolesá, ktoré sa nedajú nafúknuť však nie sú tak dobre odpružené a horšie sa točia. Dôležité sú aj kvalitné ložiská v kolesách umožňujúce ľahšiu otáčavosť a plynulejšiu jazdu. Pre pohodlie dieťaťa vyberte odrážadlo s mäkkým sedadlom. Brzdy na odrážadle nie sú nevyhnutné, ale pomôžu dieťaťu naučiť sa s nimi pracovať a získať tak základ pre jazdu na bicykli.