Úvod Zaujímavosti 10 dôvodov, prečo deťom kúpiť tangramy

10 dôvodov, prečo deťom kúpiť tangramy

54
0
ZDIEĽAŤ
10 dôvodov, prečo deťom kúpiť tangramy

Počuli ste už o hre tangramy? Jedná sa o kreatívnu hračku, ktorá zabaví aj to najneposednejšie a najzvedavejšie dieťa! Čo sú tangramy a prečo ich dieťaťu kúpiť?

Čo sú tangramy

Tangramy pochádzajú z Číny a podľa legiend majú viac ako 4000 rokov. Prvá zmienka o hre tangramy sa datuje do 18. storočia. A čo sú tangramy? Je to hlavolam, ktorý funguje na princípe puzzle. Základné tangramy sa skladajú zo siedmych doštičiek rôznych geometrických tvarov, a to: 5 trojuholníkov, 1 štvorec a 1 rovnobežník. Z týchto doštičiek je možné zložiť základný štvorec. Ak ich však začnete navzájom rôzne ukladať a kombinovať, vytvoriť môžete až 6500 rôznych obrazcov!

Prečo by deti mali skúsiť tangramy?

Už len to, koľkými možnými spôsobmi sa dajú tangramy poskladať, je fascinujúce. Určite uznáte, že takáto hračka dokáže dieťa zabaviť na dlhší čas. Čo všetko sa však vďaka tomuto hlavolamu deti naučia?

  1. Získajú matematickú gramotnosť – naučia sa čosi o základných geometrických tvaroch, ale aj o počtoch.
  2. Prispievajú k podpore logického myslenia.
  3. Tangramy stimulujú detskú fantáziu, tvorivosť a predstavivosť – pri hľadaní možností, ktorými sa dajú tangramy poskladať, sa ponamáha fantázia a predstavivosť dieťaťa.
  4. Deti spoznajú farby – doštičky sú nielen rôznych tvarov, ale aj rôznych farieb. Pri tejto hre teda môžete dieťa učiť pomenovávať farby.
  5. Podporia koordináciu oko-ruka.
  6. Rozvinú priestorové uvažovanie – zdá sa vám, že vaše dieťa nemá priestorové vnímanie? Tak šup šup, zaobstarajte mu tangramy!
  7. Pomôžu s rozvojom motoriky – uchopenie a ukladanie malých dielikov je na to ako stvorené.
  8. Môžu podporiť rečové schopnosti dieťaťa – skladajte spolu s dieťaťom a učte ho pomenovávať vzniknuté obrazce.
  9. Môžu vzbudiť záujem o vedu – existujú totiž rôzne tangramy, napríklad aj vesmír alebo pravek, ktoré môžu dieťa priviesť k takýmto záujmom.
  10. Vďaka hre tangramy deti strávia svoj čas produktívne!

Čo poviete? Aj vám sa zdá, že tangramy sú dokonalou hračkou, napríklad na upršané dni?