Úvod Zaujímavosti 5 spôsobov, ako zabaviť deti na záhrade

5 spôsobov, ako zabaviť deti na záhrade

397
0
ZDIEĽAŤ
5 spôsobov, ako zabaviť deti na záhrade
5 spôsobov, ako zabaviť deti na záhrade

Ľudia vlastniaci rodinný dom so záhradou majú oproti ostatným naozaj veľkú výhodu. Môžu spolu s celou rodinou tráviť voľný čas na čerstvom vzduchu. Dospeláci si niečo chutné ugrilujú, pozvú známych a preberajú život od rána do večera. Ale čo s deťmi? Ako docieliť, aby sa v záhrade dokázali zabaviť bez zásahu rodičov? Tu je 5 spôsobov, ako zabaviť deti v záhrade na niekoľko hodín.

1. Doprajte im pocit súkromia

Deti sa radi hrajú na dospelých a ešte radšej majú svoje súkromie. Obľubujú miesta, kde si môžu naznášať svoje poklady. Najlepšie je, keď ide o detský palác skrytý pred zrakmi rodičov. V skrytom útočisku sa deti dokážu zahrať dlhé hodiny. Pozor však na to, že dospelákom je vstup zakázaný. Ako vytvoriť pre deti ich malé kráľovstvo? Celkom jednoducho. Kúpte im stan a postavte ho do rohu záhrady. Pokoj budete mať vy a aj vaše deti.

2. Zábava i adrenalín

Zaberie málo miesta, ale zabaví na dlhé hodiny. Trampolína je skvelý prostriedok, ako zabaviť deti i dospelých. Vďaka trampolíne nebudú deti sedieť za počítačom. Nebadane si zašportujú s pocitom adrenalínu. Dbajte na to, aby bola trampolína pre deti bezpečná. Nutné je, aby ste trampolínu poriadne ukotvili. Musí tiež disponovať ochrannou sieťkou a nešetrite na kvalitných materiáloch. Výber trampolín všetkých druhov nájdete na stránkach e-shopu inSPORTline.

3. Športové súperenie

Medzi obľúbené športové aktivity, ktoré sa dajú realizovať pri dome, je hranie basketbalu. Podľa vzoru Ameriky sa už aj u nás objavujú na stenách domov basketbalové koše. Ide o lacnú pomôcku, ktorá hlavne pre chlapcov predstavuje neuveriteľnú zábavu. Basketbalové koše sa predávajú nielen závesné, ale tiež mobilné. Stačí vám kúsok betónového priestranstva a každý deň sa pri dome odohrá basketbalové súperenie.

4. Život v korunách stromov

Súkromie nemusíte deťom vytvoriť len na zemi. Ak máte v záhrade stromy, tak im postavte domček priamo v korune stromu. Z výšky sa budú na vás pozerať, ale môžete si byť istí, že z domčeka len tak neodídu. Ide vlastne o malé špehovanie spojené s pocitom bezpečia. Pevnosť na strome je naozaj snom každého dieťaťa. Drevený domček je možné postaviť aj na zemi, napríklad za kríkmi.

5. Letné radovánky na nezaplatenie

Počas teplých letných mesiacov by bolo na škodu, keby ste horúce počasie nevyužili na schladenie vašich detí. Iste nájdete v záhrade priestor, kde sa dá umiestniť nafukovací bazén. V bazéniku ste dokázali byť ako deti celý deň a presne tak isto to dokážu aj vaše deti. Do bazénika dokúpte malú vodnú preliezku a rôzne nafukovacie hračky. Tieto letné radovánky budú na nezaplatenie, pretože o vašich deťoch nebudete ani vedieť.