Úvod Zaujímavosti Každodenný športový štýl pre mužov

Každodenný športový štýl pre mužov

219
0
ZDIEĽAŤ
športový štýl pre mužov
športový štýl pre mužov
Muž v každodennom outfite sa musí cítiť sebavedomo a v pohode. Zatiaľ čo rafinované oblečenie je dôležité v mnohých formálnych situáciách, košeľa a papuče budú pre mnohých chlapov záťažou. Nie každý sa musí v tomto type štylizácií cítiť dobre, najmä keď nie je potrebné obliekať sa slávnostne. Chlap by sa mal denne cítiť predovšetkým pohodlne bez kompromisov na vizuálnych stránkach. Nižšie uvádzame tri propozície na pánsky štylizácií, rozhodne inšpirovaných športovými vzormi.

Voľná propozícia na teplé dni

Keď sa vonku začne otepľovať, oplatí sa urobiť určitý lifting aj v pánskom šatníku. Každý chlap by mal mať vo svojom šatníku aspoň zopár kvalitných tričiek, ktoré sú jedným z najuniverzálnejších prvkov outfitu. K tomu modré alebo čierne džínsy a módne pánske sneakersy v štandardných farbách. O niečo odvážnejší muži môžu zvoliť športovú obuv v mladistvejšom štýle, no nie vždy bude takáto ponuka trefou do čierneho. Ak nie pánske sneakersy, môžu byť tenisky alebo iná, pohodlná obuv. Tento klasický štýl je nielen ľahký a pohodlný, ale dobre sa hodí aj vo väčšine každodenných, no neformálnych situácií. Ak sa chystáme na oficiálne stretnutie, oplatí sa zvoliť trochu vážnejšiu štylizáciu.

Elegantný outfit so športovými prvkami

Čierna funguje pre väčšinu chlapov. Je to farba, ktorá zvýrazňuje postavu, zoštíhľuje a je elegantná. Aj ľahká a športová štylizácia čiernej farby pôsobí slávnostne. Perfektným doplnkom outfitu zloženého z čiernych nohavíc z materiálu a čierneho trička alebo mikiny je kožený bomber. K tomu musíte mať pánske sneakersy alebo topánky s hrubou, bielou podrážkou. To je ďalšia výhoda, ktorá mužom pomôže získať niekoľko centimetrov výšky. Topánky sa oplatí zvoliť aj v čiernej farbe, aby príliš nevyčnievali zo zvyšku outfitu. Medzi doplnkami budú neodmysliteľným prvkom hodinky a niekedy aj slnečné okuliare, taktiež v tmavom tóne. Ak je ročné obdobie chladné, môžete si cez tričko obliecť čiernu mikinu. V tomto prípade dobre poslúži rovnako mikina typu klokanka, ako aj ležérna rovná mikina.

Estetika ide ruka v ruke so športovou voľnosťou

Športové outfity nemusia byť príliš voľné. Stačí implementovať pár prvkov, ako napríklad dlhý kabát v sivej farbe, aby džínsy a pánske športové sneakersy dostali trochu iný vzhľad. V skutočnosti sa športový štýl veľmi hodí k elegantným outfitom, preto by ste sa nemali vyhýbať kombinovaniu športových tričiek, topánok napríklad s rifľovou bundou alebo bielou košeľou. Nič vám nebráni experimentovať s doplnkami a kombinovať veľa štýlov naraz. Je však na mieste pripomenúť, že jednotlivé prvky outfitu by k sebe mali ladiť vo farebnom kontexte. Vyhnite sa kontrastným farbám a voľte pánske sneakersy podľa vášho outfitu. Je chybou ignorovať túto záležitosť, ktorá zo športového outfitu vytvára nie príliš príťažlivú formu.