Úvod Zaujímavosti Čakáte návštevu zo zahraničia alebo sami niekam cestujete? Nezabudnite na darčeky zo...

Čakáte návštevu zo zahraničia alebo sami niekam cestujete? Nezabudnite na darčeky zo Slovenska

161
0
ZDIEĽAŤ
Čakáte návštevu zo zahraničia alebo sami niekam cestujete? Nezabudnite na darčeky zo Slovenska

Odišiel niekto z rodiny alebo z vašich priateľov skúsiť šťastie do zahraničia? Rodinné stretnutia po dlhých mesiacoch odlúčenia sú vždy plné vrúcnych objatí a nekonečných rozhovorov, či sa odohrávajú doma na Slovensku alebo za hranicami. Potešte svojich drahých originálnou darčekovou sadou, ktorá im vždy pripomenie, kde majú korene.

Darčeky so sentimentálnou hodnotou

Podarovať ponožky, tričko či kuchynskú utierku je bežný jav nielen na Vianoce. Keď ale chceme vyvolať o niečo väčšie emócie na strane obdarovaného, naše nápady by mali byť originálnejšie, obzvlášť ak ten druhý pre nás veľa znamená. Tie najlepšie darčeky vychádzajú priamo zo srdca. Je to niečo spontánne a milé, tak ako sme to kedysi učili naše deti, keď druhým kreslili a vyrábali rôzne prekvapenia. 

Musíme niečo vyrobiť tentokrát my dospelí? Nie, úplne postačí spoľahnúť sa na jednoduché, a pritom hodnotné darčeky, ktoré určite neostanú pohodené len tak v komore. Najlepšie darčeky sú také, na ktoré nesadá prach, ale viac-menej sa ihneď zužitkujú alebo majú praktický charakter a nájdu svoje využitie v domácnosti, či už ako dekorácia alebo pri varení.

Keby ste boli v zahraničí, čo by vás potešilo viac – klasická značková bonboniéra, ktorá sa môže predávať kdekoľvek vo svete, alebo domáci kvetový med, ktorý prešiel dlhú trasu, len aby vás v zahraničí nabil dávkou vitamínov či pomohol pri chrípke? Slovenské výrobky, ako je med, pečený čaj či rôzne bylinkové zmesi alebo ovocné destiláty a vína, majú v našom srdci čestné miesto, obzvlášť keď sme v zahraničí, pretože nás spájajú s domovinou, pripomínajú nám, kam patríme a čo všetko je u nás také výnimočné.

Zoberte si ich kamkoľvek

Na klasických slovenských darčekoch je skvelé to, že mnohé vďaka praktickým rozmerom môžete pobaliť do cestovnej tašky a vyraziť s nimi do zahraničia. Či sa chystáte stráviť dovolenku u tety v Nemecku, alebo máte dohodnutý pobyt u známych v Chorvátsku, vždy je dobré mať poruke suveníry zo Slovenska, ktoré druhým podarujete na pamiatku. 

Dáte tým najavo našu dobrosrdečnosť, štedrosť a láskavosť, a zároveň upriamite pozornosť na našu malú, ale krásnu krajinu v srdci Európy. Nech v zahraničí spoznajú  tradičné ľudové motívy a chute, ktoré sú súčasťou našej histórie.

Stretli ste na dovolenke zaujímavú partičku turistov a chceli by ste s nimi ostať v kontakte? Venujte im tradičné slovenské výrobky s kontaktom na vás. Prídu vás navštíviť známi zo zahraničia? Nenechajte ich odísť s prázdnymi rukami. Zaslúžia si z výletu odísť s malou pamiatkou na krajinu, ktorá ich isto ohúri. 

Darčekové sady môžu obsahovať bylinné, ovocné čaje, destiláty, vína, ale aj kozmetické výrobky, mäsové paštéty či iné chutné produkty zo slovenskej dielne. Jedinečný dizajn produktov z darčekov nerobí len spomienkové predmety, ale vštepuje im aj reprezentatívny charakter. Buďme hrdí na naše tradície a robme im reklamu po celom svete.