Úvod Zaujímavosti Čo je miminkovník a čo cyklovozík?

Čo je miminkovník a čo cyklovozík?

22
0
ZDIEĽAŤ
Čo je miminkovník a čo cyklovozík?

Pre aktívnych cyklistov nie sú pojmy miminkovník a detský cyklovozík neznáme. Aj vy sa možno s týmito pojmami stretnete, keď si zaumienite jazdiť na bicykli s najmenšími deťmi. Obe pomôcky vám značne zjednodušia život a umožnia si vychutnávať bicyklovanie bez strachu o bezpečnosť dieťaťa.

Cyklovozík – budete prekvapení jeho vlastnosťami

Detské cyklovozíky sú prídavné zariadenia za bicykel. Inštalujú sa pomocou špeciálnej páky k zadnému kolesu. Cyklovozíky sú vlastne kombináciou detskej sedačky na bicykel, kočiara a prívesného vozíka. Spájajú v sebe všetky funkcie, ktoré budete potrebovať pre pohodlnú a bezpečnú cyklistiku s dieťaťom. Detské vozíky za bicykel sú veľmi skladné. Po zložení sú veľké ako golfové kočiare. Vozík bez problémov unesú strešné boxy alebo sa dajú zložiť do kufra vozidla. Sú tiež praktické pri ceste na dovolenku lietadlom.

Bezpečné a odolné cyklovozíky

Cyklovozíky pre deti sa vyrábajú z odolnej konštrukcie a plášťa. Vozík je možné kúpiť v prevedení pre jedno i dve deti. Kúpte vozík s čo najvyššou nosnosťou, ktorá umožní voziť dieťa až do 6 rokov života. Vo vozíku je dieťa v bezpečí a sedí sa mu rovnako pohodlne ako v športovom kočiari. Hĺbka cyklovozíka a bezpečnostné viacbodové pásy sú zárukou, že dieťa počas jazdy z vozíka nevypadne. Nemusíte sa obávať ani otrasov, keďže vozíky sú odpružené.

Je vašou nočnou morou prevrátenie cyklovozíka, ak z bicykla spadnete? Tieto obavy trápia aj rodičov, ktorí vozia deti v sedačke. Pády bývajú nepríjemné a niekedy aj veľmi vážne. Vďaka cyklovozíku obavy z pádu miznú. Vozík je totiž zabezpečený tak, že aj po páde jazdca z bicykla alebo po prevrátení bicykla zostane vozík v stabilnej rovnej polohe. Pokojne vyložte bicykle na nosiče bicyklov na auto a vyrazte do prírody na dvoch kolesách ako kompletná rodina.

Miminkovník patrí do cyklovozíka

Miminkovník je pomôcka, ktorá sa vešia do cyklovozíka. Spomínali sme, že vo vozíku sa v závislosti od jeho nosnosti môžu prevážať deti do približne 6 rokov. Miminkovník umožní, aby ste v cyklovozíku mohli voziť dieťa už od narodenia. Miminkovník ako závesné lôžko do cyklovozíka má tvar i bezpečnostné prvky, ktoré zaisťujú správnu polohu dieťatka a jeho ochranu počas jazdy na bicykli. K detským cyklovozíkom odporúčame dokúpiť pláštenku a sieťku, aby ste dieťa chránili pred počasím a hmyzom.