Úvod domácnosť a bývanie Čo zvážiť pri výbere kuchynského drezu?

Čo zvážiť pri výbere kuchynského drezu?

89
0
ZDIEĽAŤ
Čo zvážiť pri výbere kuchynského drezu?

Srdcom každého domova je kuchyňa. Tá by však nemohla fungovať bez viacerých prvkov, medzi ktoré patrí aj kuchynský drez. Hoci si mnohí myslia, že ide o detail, na ktorom nezáleží, opak je pravdou. Ide totiž o dôležitý detail, ktoré vedie k dlhoročnej spokojnosti a komfortu počas práce v kuchyni.

Voľba kuchynského drezu je komplexnejšia, než sa môže na prvý pohľad zdať. Viete, ako by ste pri výbere kuchynského drezu mali postupovať?

Sústreďte sa na detaily

V súčasnosti existuje mnoho materiálov, z ktorých sa kuchynské drezy vyrábajú. Pri výbere materiálu je teda potrebné myslieť na jeho funkčnosť a životnosť, nie len na svoje estetické preferencie.

Nerezový drez je veľmi obľúbený vďaka svojej odolnosti voči korózii, no aj preto, že pôsobí moderne. Jeho výhodou je aj nenáročná údržba a dlhá životnosť. Ten keramický zas do kuchyne prinesie rustikálnu atmosféru. Problémom je, že pri páde ťažkého predmetu môže prasknúť.

Kvalitné granitové drezy sú mimoriadne pevné, odolné voči vysokým teplotám a výrazným teplotným výkyvom a sú stálofarebné. Vyhnúť sa treba agresívnym chemickým látkam, ktoré by drez mohli poškodiť.

Za zmienku stoja aj kompozitné drezy, ktoré kombinujú výhody vyššie uvedených materiálov. Treba však počítať s tým, že čím je viac výhod, tým je vyššia cena.

Do úvahy by ste mali vziať aj priestor, ktorým disponujete. Ak máte viac miesta, praktickou voľbou je drez s dvoma umývacími vaničkami. Rozmery drezu by mali zodpovedať veľkosti kuchyne a vašim potrebám.

Ak už viete, pre ktorý materiál sa rozhodnete, presuňme sa k ďalšiemu detailu. Je ním umývadlová batéria, ktorá má tiež moc dotvárať dizajn kuchyne. Pred jej kúpou skontrolujte, či má dostatočný dosah a pohyblivosť, aby práca s ňou bola čo najjednoduchšia. Vodovodné batérie prichádzajú v mnohých variantoch, pričom všetky majú svoje výhody a nevýhody.

Funkčná a príťažlivá kuchyňa

Výber kuchynského drezu nie je rozhodnutím, ktoré by ste mali urobiť bez uváženia všetkých faktorov. Materiál, veľkosť, typ a dizajn sú tie, ktoré ovplyvnia konečný vzhľad priestoru, jeho funkčnosť a vašu spokojnosť.

Sledovaním týchto kľúčových bodov budete mať lepšiu predstavu o tom, aký kuchynský drez je pre vás ten najlepší. Spomeňte si na svoje potreby, štýl kuchyne a udržateľnosť. Vyberiete si tak drez, ktorý vám bude slúžiť dlhé roky.