Úvod Zdravie a rodina Deti a golf. Je to vôbec možné?

Deti a golf. Je to vôbec možné?

953
0
ZDIEĽAŤ

Rodičia hľadajú svojim deťom neustále viac krúžkov a to nielen náučných, ale aj športových. Mnohí z nich nerozmýšľajú nad klasickým futbalom či hokejom, ale snívajú o tom, že svoje deti prihlásia na golf. Je to vôbec možné?

Vek je len číslo

Ešte predtým, ako svoje dieťa prihlásite na nejaký šport je potrebné vedieť jeho názor. Je úplne zbytočné tlačiť ho do niečoho, čo nechce a v takýchto prípadoch ide len o stratu času a financií. Ak má byť dieťa v niečom úspešné, musí to robiť s radosťou a cieľom zlepšovania výsledkov. Golf je síce skvelý šport pre dospelých, no deti to tak vnímať nemusia. Tak, ako v iných športoch, aj v prípade golfu sú začiatky individuálne a treba prihliadať na športovú zdatnosť dieťaťa. Profesionálni golfisti tvrdia, že prvé oťukanie by mali mladí hráči absolvovať vo veku päť až šesť rokov, no treba začať opatrne.

V začiatkoch by im malo byť umožnené pohrať sa na ihrisku s loptičkami a v žiadnom prípade nie chytať hneď palice a učiť sa odpaľovať.  Zázraky v tomto prípade nie je dobré očakávať, pretože sa určite nesplnia. Naučiť sa hrať golf nie je také jednoduché, ako sa niektorým zdá a majú s tým často problém aj dospelí ľudia. Motorika sa začne u detí rozvíjať neskôr a to až vo veku okolo desiatich rokov, kedy sa vedia na šport sústrediť a dokážu ovládať svoje telo. Presne toto je vhodné obdobie na to, aby sa začali o golf zaujímať a seriózne trénovať.

Výborným riešením, ako dostať dieťa čo najbližšie k tomuto športu sú golfové kempy, kde sa nielen naučia základy golfu, ale nájdu si aj mnohých priateľov. Podľa odborníkov sú takéto kempy vhodné aj na to, aby dieťa zistilo, či ho tento šport baví alebo nie. Profesionálom sa môže stať aj človek, ktorý nehrá golf od detstva, ale začne s ním omnoho neskôr. Všetko je to o tom, ako sa k športu človek postaví a ako často bude trénovať.

Nezabudnite aj na špeciálne oblečenie

Golf nie sú len golfové loptičky, palice a ihrisko. Neoddeliteľnou súčasťou je aj golfové oblečenie, bez ktorého by ste na ihrisku vyzerali smiešne. V rámci tohto odevu existuje niekoľko pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať. Netreba však zabúdať, že aj keď by ste mali vyzerať elegantne, odev vám musí prinášať najmä pohodlie. Bez neho by bol golf  skôr utrpením a nedokázali by sme si ho poriadne užiť.

Vrchná časť oblečenia musí mať golier a to nielen v prípade mužov, ale aj žien. Na nohách treba mať oblečené golfové nohavice a to jednofarebné alebo so vzorom. V lete sú povolené sukne a krátke nohavice, takže sa nemusíte báť vysokých horúčav. Všetko potrebné pre golf nájdete v obchode DigitalGolf, kde si určite vyberiete to, čo hľadáte.