Úvod Zaujímavosti Detské bicykle vyberajte s nadhľadom

Detské bicykle vyberajte s nadhľadom

969
0
ZDIEĽAŤ

Premýšľate, že svojmu dieťatku zaobstaráte detský bicykel, aby s vami mohlo vyrážať na nezabudnuteľné výlety? Výber detského bicykla v žiadnom prípade nepodceňujte! Možno sa zdá, že ide o jednoduchú záležitosť, no pri výbere treba zvážiť niekoľko dôležitých aspektov, a to najmä veľkosť, ktorá je v tomto prípade kľúčová.

Správna veľkosť bicykla je základ – v čom sa jednotlivé typy odlišujú?

Treba si už na začiatok uvedomiť, že dieťatko nemusí jazdu na bicykli zvládnuť na prvý krát. Ideálnu veľkosť spoznáte tak, že dieťa prehodí nohu cez rám bicykla a vy zmeriate vzdialenosť rozkroku od rámu bicykla. Päť centimetrov je akurát, no pochopiteľne ide o individuálne číslo, ktoré sa môže u každého odlišovať. Základom je, aby dieťatko dočiahlo na zem nohami, pretože iba vtedy je bicykel vhodný a veľkosťou ideálny pre vašu ratolesť.

Bicykle určené pre tých najmenších

Pri výbere detského bicykla máme väčšinou možnosť zvoliť z piatich veľkostí, ktoré sa udávajú podľa priemeru kolies. Táto hodnota môže činiť 12, 14, 16, 20 a 24 palcov. Najmenšia hodnota je určená pre cyklistov od dvoch do štyroch rokov, pričom výhodou sú demontovateľné kolieska. Na bicykli nenájdete žiadne prevody, pretože dieťatko s nimi nevie manipulovať, rovnako ako prednú brzdovú páku, ktorá je v tomto prípade skôr zbytočná. Detské bicykle sú skonštruované tak, že brzdiť sa dá klasicky, a to pedálmi.

Bicykle určené pre škôlkarov

Šestnásť palcové bicykle sú ideálne pre deti do šiestich rokov. Vybavenie bicykla je prakticky rovnaké ako pri predchádzajúcom type bicykla, no podstatný rozdiel je v priemere kolies, ktoré sú o štyri palce väčšie. Vo väčšine prípadov sa radenie ovláda na rukoväti, čo je veľmi praktické, najmä pre menšie detičky.

Bicykle určené pre školákov

Dvadsať, dvadsaťštyri, dokonca až dvadsaťšesťpalcové priemery kolies sú určené pre deti do dvanásť rokov.  Pri týchto väčších bicykloch možno zdôrazniť, že ide o tzv. „junior“ bicykle, ktoré sú veľmi podobné bicyklom určeným pre dospelých. Vyberte s aj vy zo širokej ponuky detských bicyklov všetkých veľkostí za rozumné ceny na inSPORTline a hurá za dobrodružstvom!