Úvod Zaujímavosti AKO HĽADAŤ KVALITNÉ PNEUMATIKY NA LETO

AKO HĽADAŤ KVALITNÉ PNEUMATIKY NA LETO

688
0
ZDIEĽAŤ

Prelom marca a apríla je pre mnohých motoristov obdobím, kedy začínajú meniť pneumatiky na svojom automobile s ohľadom na blížiacu sa letnú sezónu. Ak máte v pláne zakúpiť si nové pneumatiky, nezaškodí, ak budete postupovať podľa niekoľkých praktických rád.

Zohľadnite potreby vášho vozidla

V praxi platí, že zimné pneumatiky by ste na vašom aute mali ponechať minimálne do konca marca, čo koniec koncov požaduje aj aktuálny zákon. Následne sa spolu so zlepšujúcimi klimatickými podmienkami začínajú dostávať k slovu letné pneumatiky, pri ktorých možno vychádzať z technických kritérií, akými sú ich šírka, výška a priemer, ako aj príslušný rýchlostný a záťažový index.K dispozícii máte produkty vhodné pre osobné automobily, dodávky aj SUV Opel Crossland či Off Road vozidlá. Môžete si vybrať zosilnené pneumatiky, modely v akcii alebo sa riadiť značkou výrobcu.

V každom prípade vám odporúčame konzultovať tiež testy pneumatík, ktorých realizáciou sa zaoberajú popredné motoristické publikácie a inštitúcie. Skúmajú pri nich komfort jazdy, vonkajšiu a vnútornú hlučnosť, brzdné a jazdné vlastnosti, ovládateľnosť na mokrej vozovke či reakciu v momente krúženia respektíve zatáčania. Je dôležité, aby boli testované pneumatiky pomerne všestranné a dali sa využiť v odlišnom teréne. Po získaní dostatočného množstva informácií z konečných výsledkov sú odborníci schopní rozhodnúť o tom, ktoré z momentálne dostupných pneumatík možno označiť za veľmi odporúčané.

Vyberte si z toho najlepšieho

Vysoké hodnotenie v procese testovania si pravidelne získavajú napríklad pneumatiky Continental, ktoré ponúkajú efektívnosť, výkonnosť a životnosť hodnú nemeckej produkcie. Pre výrobky tejto značky je charakteristická prvotriedna kvalita, ktorú má na svedomí tak použitie inovatívnych metód výroby, ako aj dlhoročná tradícia a znalosť súčasného trhu. Z oblasti letných pneumatík môžeme k najpredávanejším modelom zaradiť dezény ContiPremiumContact 5, SportContact 6 alebo ContiSportContact 5. V ponuke spoločnosti Continental nájdete samozrejme tiež zimné, celoročné a univerzálne pneumatiky a tak si určite vyberiete pneumatiky, ktoré sa najviac približujú vašim predstavám a potrebám.