Úvod Zaujímavosti Detské vozíky neodkladajte do garáže. Využijete ich aj v zime

Detské vozíky neodkladajte do garáže. Využijete ich aj v zime

156
0
ZDIEĽAŤ
Detské vozíky neodkladajte do garáže. Využijete ich aj v zime

Pomaly, ale iste sa aj na Slovensku zjavuje viac cyklovozíkov. Využívajú ich predovšetkým športovo zameraní, aktívni ľudia, ktorí sú natoľko uvedomelí, že nepovažujú rodičovstvo za hendikep. S trochou kreativity sa dajú takmer všetky športové aktivity robiť spolu s bábätkom. A práve cyklovozík resp. vozík za bicykle vám umožní nevzdať sa svojich hobby ani po príchode nového člena do rodiny. Na jeseň vozík neodkladajte do garáže. Dá sa využiť aj v zime.

Detské cyklovozíky pre bábätká i väčšie deti

Cyklovozík môžete využívať v okolí bydliska alebo sa s ním vybrať na dovolenku. Na prevoz vám stačia strešné boxy, do ktorých sa vozík po zložení hravo vojde. Následne len naložíte bicykle na nosiče bicyklov na ťažné a môžete vyraziť. Dokonca aj s bábätkom. Do vozíka sa vloží špeciálna vložka, ktorá drží telo bábätka v správnej polohe. Vložky sú určené pre deti od približne 6 týždňov. Vo vozíku je možné prevážať deti do váhy cca. 30 kg t.j. do piatich až šiestich rokov. Samozrejme, že uvedené údaje sa líšia podľa typu a značky cyklovozíka.

Cyklovozíky sú maximálne bezpečné

Všetko v detskom vozíku je skonštruované tak, aby sa dieťa viezlo pohodlne i bezpečne. Základom je odpruženie, v kvalitnejších modeloch vozíkov je možné odpruženie regulovať podľa váhy dieťaťa. Detské vozíky sú najviac bezpečnou pomôckou pre cyklistov s malými deťmi. Ani náhodou ich nemôžete porovnávať so sedačkami. Pri prevrátení cyklistu je dieťa v sedačke ohrozené, ale v cyklovozíku je v bezpeční aj po prevrátení bicykla. Nemusíte sa obávať ani vtedy, keď je dieťa príliš hravé a neposedné. Vo vnútri vozíka je pripevnene pásmi s niekoľkobodovým zapínaním.

Detský vozík využijete naplno aj v zime

Veľkou výhodou cyklovozíka je jeho multifunkčnosť. V lete sa používa ako vozík za bicykel. Deti sú vo vnútri chránené clonou i sieťkou proti hmyzu a dokúpiť sa dá tiež pláštenka. Ak by fúkalo, bočné priezory je možné zatvoriť. Okrem pripevnenia za bicykel slúži cyklovozík ako klasický kočiar. Využívajú ho taktiež bežci. Špeciálnym systémom sa pripevní k pásu a môžete bežať alebo sa korčuľovať. V zime sa premení cyklovozík na sánky. Kolesá sa totiž dajú vymeniť za nadstavec s lyžami. Takto prerobený vozík je ideálny na bežkovanie. Jediné, čo ľudí odrádza od kúpy cyklovozíka je jeho cena. Avšak vozík sa oplatí, využijete ho roky a po celý rok.