Úvod Problémy v rodine Nemáte chuť na sex? Kto je na vine?

Nemáte chuť na sex? Kto je na vine?

2669
0
ZDIEĽAŤ
Nemáte chuť na sex?

Priznajme si, väčšinou táto téma postihuje ženy. Vždy je tu však konkrétna príčina, prečo nežnejšie pohlavie obchádza chuť na sex. Pokiaľ ste tehotná, po pôrode, kojíte či vás práve ,,týra“ puberta, sú na vine hormóny. Toto obdobie len treba trpezlivo prečkať. Ak však ani po mesiacoch či dokonca až rokoch neprichádza zlepšenie, máte problém. Prečítajte si najčastejšie dôvody zníženého libida a jeho následné riešenie.

Stali ste sa matkou

Áno, najčastejší ,,zabijak“ sexuálneho života je tehotenstvo a kojenie. Hladina estrogénu v tele je nižšia a tým aj, ľudovo povedané, chtíč. Starostlivosť o novorodenca  a neskôr o malé dieťa je náročný nie len po fyzickej stránke, no rozhodne dá zabrať aj psychika. Tie šťastnejšie ženy, ktoré majú k dispozícii akúkoľvek pomoc v domácnosti, si dokážu nájsť čas a dokonca aj chuť na milostné radovánky. Realita v mnohých rodinách však vybočuje ideálu, kedy by sme mali uspokojiť všetky potreby – detí, domácnosť, manželove i tie vlastné.

Tip: Ak vám ešte zostala chuť a sila riešiť sexualitu, začnite od seba. Len žena sa musí ,,naladiť“ na manželovu nôtu tak, aby mali potešenie obaja. Kúpte si dráždivú spodnú bielizeň a nechajte sa jemne hladkať od partnera. Alebo začnite vy sama. Účinné sú aj rôzne necudné návrhy rovno do uška partnera. Hrajte sa aj na role, kedy vy ste napríklad ošetrujúca sestrička v nemocnici a potrebujete vyšetriť partnerovu prostatu ,) či jemné škrtenie, silnejšie stlačenie stehna vašou silnejšou polovičkou – presne to my ženy máme rady. Hrali ste sa už niekedy na prepadnutú pani domácu zlým banditom? Zachráňte váš sexuálny život a vyskúšajte overené triky a tipy! ,)

Možno vám to príde pritiahnuté za vlasy, no podobné ,,hrátky“ sú úžasným korením vzťahu. Buďte zvodná, nalaďte sa na vášnivú vlnu a nebráňte sa ani zdravej miere chlípnosti. Muži to majú v posteli radi a vy si potom môžete byť istá, že vám ostane verný.

Asexualita

Dostávame sa do vážnej kategórie, kedy je tento termín často nesprávne označovaný. Asexualita, alebo asexualita ako sexuálna orientácia, nie je sexuálna abstinencia. Človek asexuálny trpí absenciou pohlavných hormónov  a žiaľ nijakým spôsobom nepociťuje príťažlivosť opačného či rovnakého pohlavia. To ale neznamená, že nepociťuje túžbu uspokojiť sa sám. Túžba po uspokojení pohlavných orgánov sa u nich vyskytuje, no netúžia po milovaní sa s druhou osobou.

Existujú dva typy asexuálnych osôb: Jedni sa uzavrú sami do seba a riešia len svoje vlastné potreby, pocity, myšlienky, atď. Tá druhá skupina žije plnohodnotným sociálnym životom, majú kopec priateľov, spoločných záujmov či koníčkov, no správanie sa k opačnému pohlaviu je na nerozpoznanie k rovnakému.

Asexuálni ľudia si počas života vytvorili akýsi vlastný svet, kde sa so svojou asexualitou časom zmierili a stala sa ich životným štýlom, kedy viac apelujú na iné hodnoty ako láska, úcta, rešpekt a často sa stávajú umelcami. Jedným z nich bol aj dánsky básnik Hans Christian Andersen, ktorý na sklonku 19. storočia sa ,,nedostatkom lásky“ verejne priznal: ,,Je to akási averzia v mojom vnútri, proti ktorej moja duša nedokáže bojovať.“

Zaujímavosť: Zvláštnym prípadom sú jedinci, ktorí nepociťujú sexuálnu príťažlivosť všeobecne voči určitej kategórii (muži, ženy, atď), ale aj napriek tomu sú schopní sa zamilovať do konkrétnej osoby (často bez ohľadu na pohlavie či vek) a k nej následne môžu pociťovať i sexuálnu túžbu.

Láska = túžba

Pamätáte si, ako ste v počiatkoch sexuálne túžili po svojej prvej láske? Alebo naopak, ako ste túžili po láske u niekoho, koho ste nemohli mať? (herec, spevák, platonická láska z 8. C)  Aj to sú tie prvé krásne týždne/mesiace, max 2 roky vzťahu. Prečo to je tak? Prečo túžba po čase vyprchá? U o 80% sú zabijakom vášne deti. Tých 20% bezdetných párov ide žiadostivosť dolu z kopca a môže zato všednosť, rutina, otrepanosť.

Ste si po tých dvoch rokoch istý, že to bola láska? Alebo naopak, ste si po dvoch rokoch istý, že to bola túžba? Nechcete sa ho/jej vzdať, pretože k nej/k nemu cítite ,,zvláštne puto“ či zvyk, no láska je ,,prisilné označenie“?

V jednom si môžete byť istý. Jedno vylučuje druhé, no zároveň musia byť tieto dve základné potreby človeka prepojené. Nemôžem niekoho ľúbiť, ak po ňom netúžim. Vy si vravíte, ale ja svojho partnera ľúbim, no sexuálne po ňom netúžim. Potom teda skúste horeuvedené rady, ako okoreniť váš sexuálny život. Nepomáha? Tak ste potom ešte nenašli toho pravého/tú pravú, kde láska a túžba nevyhasína ani po pár rokoch.

Tip: Chémia je mocná čarodejka, a pokiaľ sa vám vaša láska nepáči len zvonka a vy milujete aj partnerov charakter, gratulujeme! Ku šťastiu vám viac už nechýba, máte všetko, po čom túži každý jedinec.