Úvod Zdravie a rodina Fitness pomôcky ako darček na Vianoce

Fitness pomôcky ako darček na Vianoce

155
0
ZDIEĽAŤ
Fitness pomôcky ako darček na Vianoce

Páni majú v oblasti výberu darčekov na Vianoce veľmi malú fantáziu. Zväčša darček pre partnerku vybavia kuchynskou zásterou, elektrospotrebičom a v lepšom prípade parfumom. Všímajte si dobre, čo vaša partnerka rada robí a kúpte jej niečo, čo využije počas realizácie svojich koníčkov. Ak dáma vášho srdca chodí na skupinové tréningy a rada cvičí aj doma, skvelým nápadom sú fitness vianočné darčeky.

Na domáci tréning ako stvorené

Fitness pomôcok a strojov na domáce využitie sú tisíce. V prípade, že nemáte veľký dom, budete si musieť vystačiť so skladnými pomôckami. Nemusíte sa obávať, že by išlo o veci, ktoré zapadnú prachom. Veľmi praktické i využiteľné sú fitness pomôcky guma a podložka na cvičenie. Dámy, ktoré cvičia pravidelne sa s týmito pomôckami iste stretli a budú vedieť čo s nimi robiť. Samozrejme, že neodporúčame kupovať darčeky z čínskych obchodov. Guma z Číny dlho nevydrží. Ak si chcete byť istí kvalitou, športové potreby nakupujte v e-shope inSPORTline. Ako vybrať vhodnú podložku a gumu na cvičenie?

Guma na cvičenie

Guma na cvičenie sa niekedy označuje aj ako odporová guma. Tento názov je adekvátny, keďže guma vytvára pri naťahovaní odpor. Je jasné, že vďaka odporu slúži hlavne na posilňovanie a preťahovanie svalov. Gumy sú podľa záťaže rozlíšené farebne. Keďže každý výrobca označuje záťaže rozdielne, odporúčame sa riadiť popismi uvedenými pri produkte. Gumy môžu vyzerať ako lano alebo tvoriť slučku. Nie ste si istí, akú záťažovú gumu partnerke kúpiť? Predávajú sa aj celé súpravy. Niektoré gumy na cvičenie sú potiahnuté textilom, čo je pre ženy komfortnejšie. Zároveň takéto gumy vyzerajú krajšie.

Podložka na cvičenie

Odporová guma a podložka na cvičenie k sebe akosi neodmysliteľne patria. Veľa cvikov s gumou sa robí na zemi, takže sa vašej partnerke zíde aj kvalitná podložka. Podložka zabezpečí, aby ju pri cvičení netlačila studená zem a aby sa nešmýkala po podlahe. Cvičenie s gumou patrí medzi dynamickejšie, a preto kúpte podložku v hrúbke okolo 8 mm. Dbajte na to, aby bol povrch protišmykový. Dávajte si pozor na materiál. Nedajte sa zlákať lacnými PVC podložkami, ktoré sa veľmi rýchlo zničia. Lepšou voľbou je podložka z gumy alebo korková.