Úvod Rodina a škola 5 TOP interaktívnych pomôcok, ktoré by mala mať každá modernejšia škola

5 TOP interaktívnych pomôcok, ktoré by mala mať každá modernejšia škola

162
0
ZDIEĽAŤ
5 TOP interaktívnych pomôcok, ktoré by mala mať každá modernejšia škola

Pokrok v oblasti technológií je rýchlejší ako naše myšlienky. Dospelí ľudia majú občas problém držať krok so všetkými novými postupmi a prístrojmi, ale deti našťastie s pokrokom rastú. Samozrejme, že za predpokladu správneho prístupu v škole a vďaka modernému školskému zariadeniu. Chcete patriť medzi modernejšie školy? Týchto 5 TOP interaktívnych pomôcok nesmie chýbať vo vašich triedach.

1. Interaktívne tabule

Alfou a omegou pre modernizáciu škôl je výmena klasických tabúľ za interaktívne. Modernejšia škola by mala zahodiť kriedy a kúpiť deťom pomôcky k interaktívnym tabuliam. Súčasné interaktívne tabule môžu byť pojazdné, skladajú sa z viacerých častí alebo umožňujú praktické rozvrhovanie činností. Samostatnou kapitolou sú LCD dotykové tabule, s ktorými pracujú žiaci priamo z lavíc prostredníctvom tabletov.

2. Svietiace tabule

Do tried nižších ročníkov zakúpte svietiace tabule. Pomocou svetla deti rozvíjajú svoje kognitívne funkcie a rýchlejšie sa naučia rozpoznávať čísla i písmenká. Navyše deti prácu s týmito tabuľami milujú. Dúhové čísla, farebné písmená a k tomu podsvietená podložka sú zárukou, že učenie sa pre ne stane hrou. Nezabudnite, že pre každú pomôcku je nutné prispôsobiť aj školský nábytok, napríklad kúpiť adekvátne stoly a stoličky.

3. Programovateľné roboty

Pre technicky zamerané školské zariadenia sú určené programovateľné roboty. Týchto robotov si žiaci sami postavia a následne budú programovať ich pohyby. Pomocou robotov si deti rozvinú schopnosti v niekoľkých predmetoch súčasne – v matematike, programovaní a umení. Programovateľné roboty sú navrhnuté tak, aby pútali dizajnom a odolali mechanickému poškodeniu.

4. Digitálne mikroskopy

Dokonca ani odborné predmety nemusia byť nudné. Na hodinách chémie by vašim žiakom nemali chýbať okrem klasických aj digitálne mikroskopy. Skúmanú látku deti jednoducho nasnímajú kamerou a obraz sa vo vysokom rozlíšení prenesie na obrazovky počítačov alebo tabletov. Na interaktívnej tabuli následne uvidia štruktúru danej látky všetci žiaci a spoločne môžu pracovať na rozbore.

5. Interaktívne projektory

Variantom interaktívnej tabule sú projektory. Projektory vo vysokom rozlíšení vysielajú na tabuľu alebo stenu vyučovanú látku. K projektoru sa môžu napojiť aj žiaci, ktorí sa týmto spôsobom zapájajú do vyučovania. Obraz premietaný na tabuľu je farebný, samotný projektor nie je nutné špeciálne nastavovať a je bezúdržbový.