Úvod Zaujímavosti Idete s deťmi na výlet? Čo všetko im pobaliť?

Idete s deťmi na výlet? Čo všetko im pobaliť?

160
0
ZDIEĽAŤ
Idete s deťmi na výlet? Čo všetko im pobaliť?

Mnohí rodičia si nevedia predstaviť dovolenku bez svojich detí. A hoci mnohé si vyžadujú extra starostlivosť a o dovolenke v pravom zmysle slova nemôže byť reč, dobrá mama je vždy pripravená na rozmanité situácie.

Základ je cestovať bezpečne

Kufor auta praská vo švíkoch, posádka nedočkavo sedí na svojom mieste a už pár minút vyrazí za zážitkami. No kým definitívne opustíte bydlisko, je dobré si narýchlo v hlave skontrolovať, či ste na niečo nezabudli. Má dieťa svoju obľúbenú hračku? Zbalili ste dostatok plienok, čistiacich obrúskov, oblečenia a aj čosi pod zub? Sedia vaše ratolesti pohodlne a predovšetkým bezpečne? Nepodceňte ani tento fakt.

Aj keď necestujete na výlet ďaleko, na cestách sa môžete stretnúť s rozličnými situáciami. Nikto nechce privolávať katastrofické scenáre, no hoci vy šoférujete podľa predpisov, niekto iný môže mať za volantom zlý deň. Práve dobre zvolená autosedačka dokáže vášmu drobcovi zachrániť život. Drží presne na svojom mieste, zároveň fixuje aj dieťa v bezpečnej polohe a pri zrážke je schopná vďaka moderným materiálom utlmiť náraz dieťaťa. Bezpečnosť ide ruka v ruke s pohodlím. Máloktoré dieťa vydrží počas jazdy nezaspať, preto je vhodné, ak sa dajú detské autosedačky polohovať tak, aby si vaše deti mohli odpočinúť.

Pred odchodom na dovolenku skontrolujte, či vaše dieťa zo svojej detskej autosedačky už nevyrástlo, a prípadne ju nahraďte novou, vhodnejšou pre jeho vek a telesné rozmery.

Na čo okrem kočíka ešte nezabudnúť

Prechádzka pre maličkých nie je obyčajná prechádzka, ale lov pokladov, a ani na odrážadle nemusí byť nuda, ak má ten správny dizajn a funkcie. Ak teda cestujete na rodinný výlet, myslite na to, že vaše dieťatko bude sústavne niečo zbierať, bude potrebovať dopĺňať do tela tekutiny a energiu v podobe rôznych maškrtiek. Majte preto poruke detský ruksak, v ktorom si môžete samo niesť všetky svoje poklady. Vhodné je tiež pribaliť na výlet detské odrážadlo, ktoré dieťa zabaví nielen na turistike, ale hocikedy vo voľnom čase.

Ak sa však nechcete zdržiavať, jednoznačne si so sebou berte na výlet športový kočík. Dieťatko si v ňom pohodlne posedí aj pospí, je chránené pred slnkom i dažďom, zahrá sa v ňom so svojou obľúbenou hračkou, napapá sa, a to ani nemusíte preto nikde zastavovať. Športové kočíky vás zbavia povinnosti nosiť so sebou batoh, pretože základné veci pojmú vo svojom úložnom priestore. Aby ste sa so svojím športovým kočíkom mohli vydať naozaj kamkoľvek, dôležité sú správne kolesá. Dostať defekt na výlete nie je nič príjemné. Informujte sa v predajni kočíkov v Bratislave, aký typ športového kočíka je najideálnejší pre vaše potreby, a na mieste si ho rovno aj odskúšajte.

Pred odchodom na dovolenku si nezabudnite overiť, či máte poruke všetky dôležité doklady – cestovné pasy, zdravotné kartičky, základné lieky pre prípad nečakanej horúčky, tráviacich ťažkostí, leukoplasty na drobné boľačky. Keďže dieťatko bude treba prezliekať možno viackrát za deň, pribaľte aj náhradné oblečenie a obuv. Ak cestujete k vode, deky a uteráky, lopty, formičky do piesku a nafukovacie kolesá sú základnou výbavou. Samozrejme, nedá sa na dovolenku pobaliť všetko z detskej izby, ale obľúbená knižka, ceruzky, maľovanka a obľúbená bábika alebo plyšák vám veľa z batožinového priestoru neodhryznú. Šťastnú cestu!