Úvod Zaujímavosti Kolobežky milujú deti aj dospelí

Kolobežky milujú deti aj dospelí

271
0
ZDIEĽAŤ
Kolobežky milujú deti aj dospelí
Kolobežky milujú deti aj dospelí

Kolobežka už dávno nie je len hračkou pre malé deti. Toto športové náradie sa transformovalo dokonca na regulárny dopravný prostriedok.

Kolobežky pre deti – skvelý doplnok k odrážadlu aj bicyklu

Veľa detí jazdí na kolobežke dokonca skôr ako na odrážadle. Tie menšie sú ľahučké a prispôsobené jazde na rovnom asfalte (sú s malými kolieskami určenými pre tvrdé povrchy). Deti si tak užijú jazdu na detských ihriskách aj v bezpečných uličkách. Na kolobežke rodičom neutečú ako na bicykli. Počítajte ale s tým, že už na kolobežke musí mať dieťa vyvinuté centrum rovnováhy, aby jazdu zvládlo. Nepodceňte ani bezpečnosť. Ani na kolobežku by dieťa nemalo ísť bez bezpečnostnej helmy. Krásne kolobežky OXELO deti okúzlia dizajnom, dospelých kvalitou prevedenia. Dajú sa zložiť a rodičia ich tak jednoducho odnesú. Pokiaľ ale chcete nechať dieťa jazdiť po trávnatom povrchu, musíte mu zadovážiť kolobežku na väčších kolesách určenými do terénu.

Kolobežka ako šport

Freestyle kolobežky milujú hlavne tínedžri, ale často aj mladší dospelí. Freestylové kolobežkovanie je hitom. Často narazíme na upravené dráhy a U rampu pre kolobežku napríklad na školských ihriskách. A aký je rozdiel medzi klasickou a freestyle kolobežkou? Asi taký, aký medzi bežným bicyklom a BMX. Freestylová kolobežka sa jednoducho ovláda, má malé kolieska a široké kormidlo, ktoré sa môže pri trikoch úplne otáčať.

Kolobežky pre dospelých

Nemusíte byť večné dieťa, aby ste si zamilovali kolobežku. Užijete si ju na jazdy v meste, kúpiť si však môžete aj terénnu s veľkými kolesami, či kolobežku vhodnú na dlhé trate. Veľmi žiadané sú mestské skladacie, alebo mestské skladacie elektrické kolobežky. Vďaka nim sa zbavíte závislosti na doprave a môžete sa kamkoľvek prepraviť kolobežkou. Škoda len, že mestá a štáty v Európe sa začínajú ku kolobežkám stavať odmietavo. Začať deň cestou do školy či do práce na kolobežke je predsa úžasné.