Úvod Zaujímavosti Nakupujete vianočné darčeky online? Dajte si pozor na toto

Nakupujete vianočné darčeky online? Dajte si pozor na toto

1138
0
ZDIEĽAŤ

Nákup vianočných darčekov online má svoje nesporné výhody. Nemusíte sa pretláčať zástupom kupujúcich, tovar si v pokoji porovnáte a nakúpite z pohodlia svojej obývačky. Viete však, ako nakúpiť naozaj výhodne a na čo by ste si pri takýchto online nákupoch mali dávať pozor?

Vianoce sú pred dverami. Ako ušetriť?

Veru tak. Už takmer môžeme počuť, ako klopú na dvere 🙂 Ak tento rok nechcete zažiť predvianočný stres spojený s nákupom darčekov, nakupujte už teraz online. Majitelia internetových obchodov sa predsa predháňajú vo výhodných ponukách. Využite napríklad novembrové akcie, akými sú napríklad:

  • Predvianočené a sezónne výpredaje , ktoré ponúka množstvo obchodov, vám neraz pomôžu zakúpiť si kvalitný značkový tovar za akciové ceny.
  • Black Friday (alebo Čierny piatok) – mega zľavy na všetko nás tento rok čakajú 23. novembra, u niektorých predajcov však trvajú aj dlhšie.
  • Kupónový portál Vasekupony.sk, kde nájdete zľavové kupóny a zľavové kódy na oblečenie, obuv, módne doplnky, športové potreby, elektroniku, nábytok či hračky počas celého roka

Na čo si dať pozor?

Preverte si výhodnosť zliav

Špeciálne predvianočné akcie sú vo väčšine prípadov naozaj nízke. Až na niektoré výnimky. Môže sa stať, že predajca špekuluje, uvedie zníženie ceny o vysoké percento, ale v skutočnosti rovnaký tovar nakúpite inde za rovnakú cenu bez zľavy. Vždy si teda porovnajte ceny aj u iných predajcov a k cene nezabudnite prirátať aj náklady za dopravu, ktoré dokážu predražiť najmä lacnejšie produkty. Nedajte sa však nalákať ani na príliš výhodné ponuky – 90 % zľavy sú predsa len viac ako len trochu podozrivé.

Preverte si predajcu

Ak na stránke internetového obchodu neviete nájsť žiadne informácie o jeho prevádzkovateľovi, ale namiesto ponúka len možnosť kontaktu cez kontaktný formulár, cez takýto e-shop nenakupujte. Na stránke by tiež nemali chýbať obchodné podmienky, ktoré okrem iného uvádzajú, akým spôsobom prevádzkovateľ chráni vaše osobné údaje. Predajcu si tiež môžete preveriť prostredníctvom hodnotení a renenzií spotrebiteľov – či už na internete alebo ešte lepšie priamo na základe skúseností od vašich známych.

Nakupujte bezpečne

Internetový obchod, kde nakupujete, by mal mať bezpečnostný certifikát, ktorý zaručí prenos citlivých informácií. Spoznáte to podľa https:// pred webovou adresou v prehliadači a ikonky zámku vedľa adresy webu. Pri platbe sa pripájajte z bezpečného zariadenia – teda najlepšie vlastného počítača alebo smartfónu a do elektronického bankovníctva sa nepripájajte cez verejnú wi-fi. Vytvárajte si bezpečné heslá, ktoré pravidelne obmieňajte. Svoje osobné údaje, heslá ani údaje z platobnej karty neposkytujte iným osobám.

Keď sa budete držať týchto pravidiel, určite vám nehrozí, že si Vianoce budete užívať bez darčekov a zo zníženou sumou na účte.