Úvod Zaujímavosti Poschodová posteľ – je to tá správna voľba?

Poschodová posteľ – je to tá správna voľba?

1634
0
ZDIEĽAŤ

Vybrať kvalitnú poschodovú posteľ, ktorá bude pre vaše ratolesti tou najlepšou voľbou, nemusí byť vždy takou jednoduchou záležitosťou, ako sa nám môže spočiatku zdať. Ide predsa o „kus nábytku“, ktorý by mal slúžiť niekoľko rokov, a práve preto je dôležité, aby ste si pri kúpe všímali špecifické kritéria, ktoré sa vám možno môžu zdať zbytočné.

Pri výbere si všímajte tieto vlastnosti!

Úlohou poschodovej postele je v prvom rade šetriť priestor v interiéri. Jeden z najdôležitejších aspektov je predovšetkým bezpečnosť postele, keďže tá je zväčša určená pre tých najmenších! Pamätajte, že všetky bezpečnostné prvky by mali byť pravidelne kontrolované, čiže je nutné uistiť sa, že držia na svojom mieste. Rozhodne je dôležité, aby mala poschodová posteľ pevné zábrany, ideálne zo všetkých strán, ktoré chránia dieťatko pred neželaným pádom. Ak premýšľate nad tým, či sú lepšie schodíky alebo rebrík, siahnite radšej po prvej možnosti, keďže rebrík je najmä pre tých najmenších mimoriadne nebezpečný! Posteľ by mala mať štandardizovanú veľkosť i nosnosť, keďže dvaja ľudia môžu vytvoriť pomerne vysokú záťaž, ktorú musí samotná konštrukcia uniesť. A čo materiál? Ak hľadáte posteľ tradičného vzhľadu, ktorá sa hodí viac menej do každej detskej izby, siahnite po dreve. Avšak, aktuálnym trendom sú kovové poschodové postele, ktoré sú okrem iného i neprehliadnuteľným architektonickým prvkom, ktorý oživí nejednu domácnosť!

Poschodová posteľ pre dospelých?

Vedeli ste, že mnoho ľudí siaha po poschodových posteliach aj v dospelosti? Aj v tomto prípade platí, že ich hlavným účelom je ušetriť miesto, aj keď zväčša je možné poschodové postele umiestniť vedľa seba. Výhodou je, že priestor pod posteľou je možné využiť ako úložný box či šatník, prípadne posteľ môže byť prispôsobená k umiestneniu pracovného stola alebo kresla, čo ocenia najmä predškoláci i študenti. Dalo by sa povedať, že ide o ďalšie špecifické kritérium, ktoré hrá významnú rolu vzhľadom k tomu, pre koho bude posteľ určená.