Úvod Zaujímavosti Táto vodná letná atrakcia vás ohromí. Na trh prichádza jet car

Táto vodná letná atrakcia vás ohromí. Na trh prichádza jet car

150
0
ZDIEĽAŤ
Táto vodná letná atrakcia vás ohromí. Na trh prichádza jet car.

Ak letná dovolenka pre vás znamená vyraziť na pláž, do vody, či venovať sa rôznym vodným športom, tento článok je presne pre vás. Ak navyše máte radi rýchlu jazdu a autá, ale zároveň sa chcete vyblázniť na vode, na trh prichádza loď, ktorá vyzerá ako auto a dokonca aj jazdí ako auto.

Projekt vznikol ešte v roku 2015 v tureckej Antalyi. Od minulého roka môžeme takéto špeciálne autá vidieť v rôznych svetových letoviskách, kde sa stáva stále väčším hitom. Postupne ho začínajú napodobňovať viaceré spoločnosti z iných krajín, ako napríklad Saudská Arábia, Francúzsko, či Egypt a dokonca aj iné firmy v rámci samotného Turecka. Pre mnohých je preto veľmi zmätočné, kto prvý stál za jeho výtvorom.

V podstate ide o vodný skúter, ktorý je ale o niečo ťažší a stabilnejší. To vám umožní brázdiť vodné toky maximálnou rýchlosťou až 64 km/h. Ide o niečo medzi Corvette a Ferrari na vode. A čo je najlepšie, na jazdu takýmto vozidlom nepotrebujete vodičský preukaz. Jediné, čo potrebujete, je byť ohľaduplní k ostatným účastníkom vodných plôch a k iným plavidlám.

Táto úžasná dizajnová vodná atrakcia má takmer všetko, čo klasické auto jazdiace po suchej zemi. Nájdete v ňom plynový pedál, volant, prevodovku, dokonca pre kompletne dokonalý pocit z jazdy aj stierače na predné okno. Má samozrejme aj štyri kolesá, ktoré sa však v skutočnosti nepohybujú a neotáčajú. Chýbajú ale brzdy, a tak spomalíte len tak, že uvoľníte plynový pedál.

Cena tohto „vodného člnu v tvare auta“ sa pohybuje okolo 40 až 50 tisíc eur v závislosti od jeho typu. Suma sa môže navyšovať v prípade vlastnej úpravy, ako napríklad výber vlastnej farby, kapacity nádrže, či doplnenia ďalšej výbavy. Podstatnou súčasťou je aj GPS systém, ktorý je nevyhnutný pre prípad, že sa na mori stratíte, a bude potrebné vás lokalizovať. V niektorých z nich môžete nájsť bluetooth alebo hudobný prehrávač, pre umocnenie zábavy z jazdy. Nie každý však chce investovať takéto množstvo peňazí, a preto je možné si vodné auto aj prenajať. Hodina jazdy sa pohybuje okolo 700 dolárov za hodinu. Na Slovensku však túto atrakciu zatiaľ budete hľadať márne.

Okrem základného typu Ferrari-Corvette dizajnéri zvažujú výrobu aj ďalších typov a rozšírenie kolekcie o nákladné auto, Bugatti, či Aston Martin. Bude mať tento vynález dostatok fanúšikov, aby na seba zarobil? Posunú sa klasické šľapacie vodné bicykle, či vodné skútre o level vyššie? Odpoveď pravdepodobne budeme vedieť už v najbližších rokoch.