Úvod Problémy v rodine Všetko pre bezpečnosť detí

Všetko pre bezpečnosť detí

999
0
ZDIEĽAŤ

Pri deťoch nikdy nie je opatrnosti dosť. Je niekoľko spôsobov ako zabezpečiť váš domov pred úrazmi detí. Zlé sa stane rýchlo, preto nečakajte na to kým sa niečo stane a obstarajte si niekoľko skvelých pomôcok. Tu je vecí ktoré by ste mali mať vo svoje výbave.

Základná vec, ktorá by mala byť súčasťou každej výbavičky je monitor dychu. Ak sa začne niečo diať tak sa okamžite do pár sekúnd spustí alarm. Okamžitá reakcia môže predísť veľkému nešťastiu. Novinkou je malý monitor, ktorý sa upevní na plienku teda je v kontakte z bruškom. Ak necháme dieťatko spať v postieľke, vieme sledovať či je otočené na bruchu alebo na chrbte dokonca to meria telesnú teplotu. Všetky informácie sa prenášajú do mobilu a ak je dieťatko choré, vieme informácie posunúť aj lekárovi. Čo sa monitorov týka, výhodou sú aj vysielačky či už digitálne aj z obrazom alebo len zvukové.

Dobrá vec je aj zábrana na schody, ktorú môžete namontovať nielen na schody ale aj na dvere ak máte otvorený priestor. Deti radi skúšajú nové veci a pokiaľ vám dieťatko začalo račkovať či chodiť, schody sú pre neho výzvou. Ísť hore po schodoch nie je také ťažké, no z cestou späť je to už iné a tu môže jednoducho prísť k úrazu. Zábrana sa dá jednoducho pre dospelého otvoriť a dieťa nemá šancu. Ak si už zábranu namontujete myslite na to, že schody treba zabezpečiť aj zhora aj zdola.

Iste mnohé maminy poznajú to, že si nemajú kedy ani zaliať kávu či ísť na toaletu. Dieťa nikdy nenechávajte nezabezpečené, neviete či práve vtedy keď odídete neurobí nejaký pokrok. Pre tento prípad sú skvelé ohrádky. Dieťa je tam v bezpečí, či už chodí, lozí alebo sa len pretáča zo strany na stranu. V ohrádkach nie sú tvrdé hrany či rohy, kde si môže ublížiť. Dokonca majú z jednej strany otvor, ktorý sa dá zvonku zazipsovať. Takže ak ste pri dieťati môže si vychádzať a vchádzať späť. Veľkou výhodou je, že sú prenosné, takže si ju môžete vziať kamkoľvek idete.

Ďalšou skvelou vecou je zábrana na detskú posteľ. Táto zábrana sa založí pod matrac a vytvorí stenu na kraji postele. Deti cestujú počas celého spánku, prevaľujú sa, otáčajú. Ak dieťa spí s vami na posteli nenechávajte to na náhodu, nech dávate akýkoľvek pozor, môžete zadriemať a dieťa je na zemi.  Nakoniec netreba zabúdať na zástrčky, rohy stolov či šuplíky a skrinky. Na všetko existujú pomôcky, ktorými nebezpečné miesta zabezpečíte.