Úvod Problémy v rodine Vyriešte prídavky na deti v Nemecku jednoducho a rýchlo

Vyriešte prídavky na deti v Nemecku jednoducho a rýchlo

258
0
ZDIEĽAŤ
Vyriešte prídavky na deti v Nemecku jednoducho a rýchlo
Vyriešte prídavky na deti v Nemecku jednoducho a rýchlo

Máte nárok na prídavky na deti v Nemecku? Teraz ich vyriešite jednoducho vďaka novej aplikácii Kindergeld.click.

Kto môže žiadať o Kindergeld?

Na príspevky na deti v Nemecku, známe ako Kindergeld, má nárok pomerne dosť ľudí. Môže o ne požiadať každý rodič, ale aj zákonný zástupca, teda adoptívny rodič, nevlastný rodič, pestún či prarodič, ktorý žije v spoločnej domácnosti s dieťaťom a ktorý je prihlásený k pobytu v Nemecku, či má bydlisko v inej krajine, ale je v Nemecku registrovaný ako platca dane. Spravidla má tento zákonný zástupca nemecké daňové číslo, tzv. Steuer ID. Toto číslo je pridelené automaticky každému, kto sa prihlási k pobytu v Nemecku. Ten, kto pracuje ako pendler, musí o toto číslo žiadať.

Kedy vzniká dieťaťu nárok a dávku?

Nárok na Kindergeld vzniká automaticky potom, čo sa v Nemecku prihlásite k pobytu. Pendler môže o dávku požiadať ihneď po nástupe do práce. Ak sa dieťa v Nemecku narodí, vzniká nárok na dávku hneď prvý mesiac, kedy sa narodilo.

Dávka Kindergeld vzniká každému dieťaťu do 18 rokov. Nezamestnaným deťom náleží do 21 rokov a to s možnosťou súčasného prímu z minijobu do 450 € mesačne. Dieťa sa však musí každé tri mesiace hlásiť na pracovnom úrade.

Ak dieťa ďalej študuje na dennom štúdiu, náleží mu Kindergeld až do 25 rokov. Musí ísť o sústavnú prípravu na budúce povolanie.

Ak je dieťa postihnuté a toto postihnutie vzniklo pre dosiahnutím 25 rokov, je možné poberať príspevok aj ďalej. Vždy je však nutné vziať ohľad na iné možnosti dávok.

Aktuálna výška príspevku Kindergeld

Výška príspevku je od roku 2021 v tejto výške: Na prvé a druhé dieťa 219 €, na tretie 225 €, na štvrté 250 €.

Požiadajte o prídavky na deti z Nemecka (Kindergeld) online

Už u jedného dieťaťa si je možné vďaka Kindergeld vylepšiť ročný príjem o 2628 € ročne, u dvoch o 5256 € ročne. Nová aplikácia Kindergeld.click vám umožní za 89 € vyplniť túto žiadosť správne. Aplikácia umožňuje online vyplnenie žiadosti, jednoduché overenie nároku na priznanie dávky a zistíte tiež, aké všetky doklady pre tento účel potrebujete. Nepripravujte seba a rodinu zbytočne o peniaze a získajte nemecké Kindergeld.