Úvod Zaujímavosti Vyrobte si vlastný vianočný veniec na dvere podľa aktuálnych trendov

Vyrobte si vlastný vianočný veniec na dvere podľa aktuálnych trendov

98
0
ZDIEĽAŤ
Vyrobte si vlastný vianočný veniec na dvere podľa aktuálnych trendov
Vyrobte si vlastný vianočný veniec na dvere podľa aktuálnych trendov

Veniec patrí k tradičným vianočným dekoráciám, bez ohľadu na to, či je položený na stole, visí na stene alebo na vchodových dverách. Vianočné vence sa počas sviatkov môžu v domácnosti objaviť kdekoľvek a v akomkoľvek počte. Ak radi tvoríte vlastné dekorácie, práve ste dostali voľnú ruku a môžete si spríjemniť čakanie na Vianoce.

Vianočný veniec a vaša kreatívna chvíľka

Inšpirácia sa môže dostaviť kedykoľvek. Stačí, že sa v supermarkete prejdete pri regáloch s vianočnými ozdobami a natrafíte tam na krásne vianočné dekorácie či farby, ktoré spolu ladia. Myšlienka vytvoriť si vianočný veniec sa vás už nepustí, a tak domov kráčate aj s niečím extra. Nemajte výčitky, dlhé zimné večery sú ako stvorené na to, aby ste sa kreatívne vyšantili. Všetko, čo stvoríte, si predsa nemusíte nechať pre seba. Môžete to povenovať alebo za symbolickú cenu predať vašim známym, ktorých vaša vianočná tvorba nadchla. Aby ste si však mohli doma vytvoriť vlastný vianočný veniec, budete sa musieť zásobiť pár pomôckami.

Vhodný materiál

Základ vianočného venca tvorí kostra, z ktorej veniec vyrobíte. Môže to byť PVC veniec z 2D alebo 3D ihličia v rôznych odtieňoch, teda aj jeho zasnežené varianty. Alebo si môžete kúpiť prútené či polystyrénové základy na vence. V tomto prípade však budete potrebovať dostatok výplňového materiálu, aby veniec pôsobil bohato a prirodzene. Na výrobu venca je dobré si ešte pripraviť tavnú pištoľ, tenké drôtiky na prichytávanie ozdôb, vianočné stuhy alebo mašle, vianočné gule, kvety a iné dekorácie, ktoré dodajú vášmu vencu originálny vzhľad. Pokiaľ si chcete vyrobiť vianočný veniec na dvere, myslite aj na špagát alebo stuhu, ktorými veniec pripevníte na dvere.

Vyrobte si vlastný vianočný veniec na dvere podľa aktuálnych trendov

Zvoľte si farebnú paletu

Kým sa pustíte do výroby vianočného venca, premyslite si jeho farby. Z módy nikdy nevyjdú červené vence, prípadne červeno-biele alebo červeno-zlaté vence. Biele vence so zamrznutými vetvičkami a inými ozdobami pôsobia, akoby ich začaroval sám Mrázik. V súčasnosti stále častejšie vídať ružové vence na dverách, ktoré sú kombinované s bielou, striebornou alebo zlatou farbou. Ak ostávate verní tradičnej výzdobe vianočných vencov, potom majte poruke sušené ovocie, oriešky, vetvičky s farebne a tvarovo zaujímavými lístkami, sušené kvety, šípky, šišky, rolničky alebo rustikálne zvončeky.

Dajte šancu moderným ozdobám

Na vianočný veniec na dvere nemusíte umiestniť len klasické ozdoby, aké bežne visia na vianočnom stromčeku alebo na čečine vo váze. Aktuálnym trendom je využívať ozdoby, ktoré viac pripomínajú detské hračky ako ozdoby. A tak sa na venci ocitajú drevené chalúpky, vláčiky, Santovia, vianočné lízanky, rozprávkoví vojačikovia, malé stromčeky, sane, lyže, lesné zvieratká a pod. Čoraz častejšie sa vence zdobia umelými alebo sušenými kvetmi, aj keď ich počas tohto ročného obdobia vonku veľa nevídať, s výnimkou vianočných ruží. Perly a čipky dokážu pozdvihnúť charakter venca na novú úroveň.

Nezabudnite ani na stuhy vinúce sa po venci alebo mašle pripevnené po bokoch venca. Chcete, aby na vašich dverách visel luxusný veniec? Upevnite na spodok zelenú girlandu z PVC ihličia, aby z venca visela ako jeho chvost, a ozdobte ju výraznou vianočnou mašľou. Efekt bude dokonalý!

Moderný vianočný veniec je skvelý spôsob, ako vyjadriť svoju kreativitu a prispôsobiť vianočné dekorovanie vlastnému vkusu. Nebojte sa experimentovať a vytvorte si jedinečnú výzdobu, ktorá vám spríjemní sviatky.