Úvod Problémy v rodine Zbavte sa hlodavcov humánnym spôsobom

Zbavte sa hlodavcov humánnym spôsobom

125
0
ZDIEĽAŤ
Zbavte sa hlodavcov humánnym spôsobom

Hlodavce sú nielen veľmi rýchli, ale aj vytrvalí a odolní škodcovia, ktorí znehodnocujú naše komfortné bývanie a rovnako nás v ňom ohrozujú prenášanými ochoreniami, pachom a trusom. Ich dlhodobé pôsobenie v obytných priestoroch sa teda prejavuje na zníženej kvalite a prosperite pre zdravie. Ako sa ich zbaviť? Najlepšie humánne!

Humánne riešenie – odpudzovače hlodavcov

Hlavná funkcia odpudzovačov spočíva v prenášaní elektrických impulzov tak, aby buď za pomoci ultrazvukových, alebo zvukových signálov vyrušovali a obmedzovali nepríjemných škodcov natoľko, že čo najskôr priestor opúšťajú.

Na moderných odpudzovačoch hlodavcov a iných škodcov je výnimočné, že:

  • vytvárajú okamžitú ochranu bez úhynu
  • patria k ekologickým zariadeniam, nepoužívajú chemické odpudivé látky
  • nevydávajú nepríjemný zvuk ani vibrácie, ktorými by mohli uškodiť človeku a domácim zvieratám

Pozor, na odpudzovačoch vieme nájsť informáciu o tom, že v exteriéri produkujú zvuk (vibrácie) prenášaný pôdou. Toto pôsobenie však nijako neohrozuje ani kvalitu pôdy, ani výsadby, rovnako ani zdravie najbližších osôb a zvierat.

Aké typy odpudzovačov hlodavcov sú dostupné?

Najširšiu kategóriu odpudzovačov tvoria elektronické, ktoré ďalej rozdeľujeme na ultrazvukovú a zvukovú (vibračnú) ochranu pred hlodavcami.

V prípade, že si vyberiete ultrazvukové modely, tak zvolíte nielen modernejší a sofistikovanejší variant, ale získate tým aj širšie možnosti využitia. Ultrazvukové sa využívajú pre vnútorné a vonkajšie priestory a podľa variantu poskytujú ochranu aj pred kunami, túlavou a divou zverou.

Náš tip – ultrazvukový odpudzovač sa najmä v jesenných a zimných mesiacoch využíva aj v priestoroch auta. Všetko je technicky prispôsobené tak, aby ste ho nemuseli napájať na autobatériu, ale jednoducho na 9 V batériu. Pri použití líthiových možno predpokladať výdrž na 1 rok. Patrí k veľmi konkurenčným produktom pri vysokom výkone a dostatočne širokom uhle záberu. Zachováva si odolnosť voči klimatickým zmenám, ako aj proti zvýšenej prašnosti.

Oproti tomu zvukovo-vibračné si len výnimočne možno nájsť aj vo variante napájania zo sieťového zdroja. Bežne dostupné sú odpudzovače na batérie, ktoré vytvárajú rozdielne vibrácie a impulzy šírené pôdou. Pre hlodavce je to veľmi nepríjemné a nekomfortné aj na väčších záhradných plochách. Opúšťajú ich. Aj keď ide o veľmi nízke frekvencie, sú účinné neraz aj v rozsahu 1200 m2.

Viete aj to,

že pri výbere zvukovo-vibračného odpudzovača s dvomi vstavanými elektromagnetickými bzučiakmi získava na zvýšenom výkone a účinnosti? Taktiež uprednostňujeme trvácne krytie proti vlhkosti a slnečnému žiareniu, keďže ide o výlučne vonkajšie priestory.