Úvod Zdravie a rodina 5 krokov k dokonalej skincare rutine v roku 2022

5 krokov k dokonalej skincare rutine v roku 2022

151
0
ZDIEĽAŤ
5 krokov k dokonalej skincare rutine v roku 2022
5 krokov k dokonalej skincare rutine v roku 2022

Či už ide o výmenu šatníka alebo predsavzatie, že budeme jesť zdravo či viac cvičiť, nový rok nám dáva impulzy k zmenám. Prečo tento rok neskúsiť dopriať trochu viac starostlivosti svojej pleti? Prečítajte si, ako vylepšiť starostlivosť o pleť a dodať jej to, čo potrebuje, aby bola krásna, zdravá a silná.

1. Kľúčom je pravidelnosť

Tým najzákladnejším bodom v oblasti starostlivosti o pleť je pravidelnosť. Pokiaľ začínate s novou rutinou alebo zavádzate nový produkt, musíte ho používať pravidelne a byť trpezliví, pretože výsledky sa neukážu zo dňa na deň. Môže to trvať 8 až 12 týždňov, kým si na svojej pleti všimnete viditeľné zmeny. Navyše častou zmenou prípravkov alebo používaním veľkého množstva produktov môžete dosiahnuť skôr opačný efekt a pleti uškodiť.

Naučte sa pravidelne si čistiť pleť, a to dvakrát denne, používajte pokojne vyživovacie sérum, napríklad s vitamínom C, kyselinou hyaluronovou a inými zložkami podľa toho, čo vaša pleť potrebuje, a vždy používajte hydratačný krém a cez deň ochranu proti slnku.

2. Správny čistiaci produkt

Pleť by ste si mali čistiť dvakrát denne, ráno a večer. Večerné čistenie by malo byť dôkladnejšie, pretože potrebujete umyť všetky nečistoty a make-up. Dôležité je nájsť správny čistiaci produkt pre svoj typ pleti. Suchej pleti budú viac vyhovovať krémové odličovače, kým mastnej skôr tie gélové. Čistením pleť pripravíte na ďalšie produkty, ako sú séra, tonery a krémy, preto by ste to nemali odbiť len obyčajným opláchnutím vodou.

3. Vyživovacie sérum na pleť

Pokiaľ vás trápi problematická pleť, akné, suchosť alebo pigmentové škvrny, skúste do svojej rutiny zaradiť sérum na pleť. To totiž pleti dodá aktívne látky, ktoré sa zamerajú na riešenie vášho problému. Vitamín C je skvelý na pigmentové škvrny a zjednotenie tónu pleti, niacínamid si poradí s akné a problematickou pleťou. Kyselina hyaluronová jej zase dodá potrebnú hydratáciu a retinoly prispievajú k zmierňovaniu známok starnutia pleti.

4. Relax s pleťovou maskou

Masky na tvár sú v poslednom čase hitom. A niet divu, môžete sa poobzerať po tých látkových, ktoré sú napustené výživnými látkami, alebo si vybrať medzi klasickými krémovými či gélovými maskami. Trendom sa stali aj ílové masky, ale nie sú vhodné pre všetky typy pleti, pretože môžu vysušovať, preto by po nich mali siahnuť skôr tí s mastnejšou alebo problematickou pleťou. Masku na tvár používajte raz až dvakrát týždenne, nechajte ju niekoľko minút pôsobiť a potom tvár umyte vodou. V prípade látkovej masky potom stačí zvyšky séra jemne vklepať do pleti a nechať vstrebať.

5. Hydratácia naveky

Pleť v každom prípade hydratujte. Najmä v chladnom období siahnite pokojne aj po hutnejších krémoch. Vždy voľte produkt vhodný pre váš typ pleti, ale zabudnite na mýtus, že mastnú pleť netreba krémovať, ale skôr vysušiť. Keď totiž začnete mastnú pleť vysušovať, stane sa pravdepodobne to, že mazu začne produkovať ešte viac, pretože sa chce chrániť. Často sa tak za mastnou pleťou schováva vlastne suchá pokožka, ktorej mazové žľazy jej chcú iba pomôcť sa viac premastiť, preto je dôležité aj mastnú pleť dostatočne hydratovať.