Úvod Zaujímavosti Aj hráči počítačových hier sa starajú o svoje zdravie

Aj hráči počítačových hier sa starajú o svoje zdravie

139
0
ZDIEĽAŤ
Aj hráči počítačových hier sa starajú o svoje zdravie

Pre väčšinu spoločnosti je tvrdenie, že aj hráči počítačových hier sa starajú o svoje zdravie, prinajmenšom podozrivé. Bežnejšie sú skôr predstavy obéznejších nie príliš zdravo pôsobiacich osôb, sediacich za stolom obhádzaným krabicami od pizze, hamburgerov a všemožného fast foodu spolu s hromadou fľašiek od Coca-Coly.

Najčastejšie predsudky ktoré o nich ľudia majú, sú tie, že sú to ľudia žijúci vo virtuálnej realite, odstrihnutí od bežných ľudských životov. Ak by ich niečo v normálnej realite zaujalo tak nanajvýš možno tak úniková hra, tzv. escape room, ktorá je ale inšpirovaná práve počítačovými hrami.

Zdravý životný štýl profesionálneho hráča je celkom častý jav

Ako to to tak však často býva, opak je pravdou. Existujú napríklad profesionálni hráči, pre ktorých je hranie počítačových hier prácou a vo voľnom čase pravidelne športujú, stravujú sa zdravo a celkovo dbajú na zdravý životný štýl. Aj keď to nezapadá do všeobecnej paradigmy často po svojej práci nasadnú napríklad na svoj amulet bicykel a ujdú pár desiatok kilometrov alebo si obujú bežecké tenisky, rozhýbu svaly a prevetrajú hlavu na čerstvom vzduchu.

Doplnky výživy, ktoré si zamiluje každý gamer

Pretože ich práca vyžaduje  vysoký level určitých špecifických, predovšetkým kognitívnych vlastností, často sú pre nich podporným riešením práve doplnky výživy pre hráčov. To, čo (nielen) profesionálny hráč totiž potrebuje, je ovládať svoju myseľ, získať kontrolu nad každým svojím rozhodnutím a teda nad emóciami a samotnou hrou.

Veľmi obľúbené bývajú doplnky od značky Nugosu sú špecifické práve tým, že sú zamerané práve pre tieto potreby profesionálnych gamerov. Konkrétne fungujú tak, že stimulujú kognitívne funkcie, ovplyvňujú schopnosť uvažovať, pozitívne vplývajú na pamäť, prinášajú energiu, pomáhajú v sústredenosti  a odolávaní stresu, znižujú pocit úzkosti či podráždenia.

Čo obsahujú? Ide o špeciálne navrhnutú zmes aminokyselín, minerálov, vitamínov, rastlinných výťažkov a kofeínu. Zmes, ktorá prináša predovšetkým tak veľmi potrebnú energiu, ale bez vedľajších nepriaznivých účinkov kofeínu ako je nervozita, slabosť či svrbenie. Je to možné predovšetkým preto, pretože sú v nich použité prírodné zdroje kofeínu z kolového orecha a guarany. Rovnako v zložení nenájdete cukor ani žiadne iné škodlivé látky a dokonca sú produkty ekologické a VEGAN friendly.