Úvod Zaujímavosti Krbové kachle do každého nízkoenergetického domu

Krbové kachle do každého nízkoenergetického domu

1162
0
ZDIEĽAŤ

Vykurovanie nízkoenergetického domu je úplne iné, ako je to v prípade klasickej murovanej stavby. Kým v takomto dome s bežnými parametrami závisí výber krbu či kachlí skôr od vkusu a možností peňaženky človeka, v pasívnych domoch treba brať do úvahy viacero iných faktorov. Netreba sa však obávať, krbové kachle sú vhodné aj do tohto typu domu. Tak isto, ako v každej stavbe, aj tu môže byť krb alebo kachle hlavným alebo len doplnkovým zdrojom tepla. Treba však myslieť na to, že pre domy s nízkou energetickou náročnosťou nie je krb vhodnou alternatívou, ktorú by ste aj reálne využili. Dôvodom je jeho vysoké vykurovanie, vďaka ktorému bude stavba vyhriata skôr ako by ste chceli a nastane situácia, že bude v priestore také teplo, ktoré sa nebude dať zniesť.

Omnoho lepšou voľbou sú preto kachle, ktoré nekúria tak nárazovo a rozsah majú omnoho menší. Vďaka tomu si budete môcť oheň za sklom užiť dlhšie ako len na pár minút, pretože teplo budete vedieť lepšie regulovať. Vo všeobecnosti však treba povedať, že krbové kachle sú vhodné do každého nízkoenergetického domu. Ich výber však treba prekonzultovať s odborníkom, aby nedošlo k tomu, že ich doma budete mať len ako estetický doplnok.

Tento vykurovací systém má niekoľko výhod, ktoré ocení množstvo ľudí. Okrem palivového dreva v nich môžete kúriť aj briketami alebo uhlím. Vhodným vykurovacím zariadením sú najmä v chatách, kde sa nenachádzate stále a po príchode potrebujete priestor rýchlo vykúriť. Súčasťou tohto výrobku môže byť aj platňa, na ktorej je možné nielen ohrievať, ale aj variť. Obľúbené sú najmä pre ich nízke náklady na kúrenie, pričom dokážete ročne ušetriť aj stovky eur. Umiestniť ich môžete bez úpravy do hocijakého priestoru, pretože k nim nie je potrebná žiadna výstavba. Kachle jednoducho položíte na zvolené miesto a napojíte ich na komínový systém.

Ak vás krbové kachle svojimi vlastnosťami oslovili a rozmýšľate nad ich kúpou nezabudnite prihliadať najmä na kvalitu. Tú vám poskytne značka Charnwood, ktorá je zárukou spokojného vykurovania počas dlhých rokov. Vďaka novej technológii meniaceho sa roštu dokážete ovládať plameň vo vnútri a teda aj celkovú teplotu v dome. Dokážete to pomocou ovládanej páky umiestnenej na boku zariadenia, ktorou je možné rošt nastaviť do uzatvorenej alebo otvorenej polohy. Ak potrebujete priestor rýchlo vykúriť, necháte mriežku jednoducho otvorenú. V prípade, že chcete udržiavať rovnakú teplotu po dlhšiu dobu, mriežku zatvoríte, čím dosiahnete účinné spaľovanie.