Úvod Zaujímavosti Ako si vybrať správny sušič vlasov?

Ako si vybrať správny sušič vlasov?

1014
0
ZDIEĽAŤ

Či už máte dlhé alebo krátke vlasy, starostlivosť o ne vám dokáže “zožrať” naozaj veľmi veľa času. Umývanie šampónom, nanášanie kondicionéru a neskôr aj masky môže byť prácou aj na hodinu, a keď si spomeniete, že máte ešte ďalšie dve hodiny čakať, kým vám vlasy prirodzene uschnú, asi vám to na nálade nepridá. Práve preto vznikli sušiče vlasov, inak povedané fény, ktoré sú dnes veľmi dôležité.

Fény sú dnes veľmi obľúbeným spotrebičom, na ktorý staví nejedla žena či muž. Je úplne jedno, či máte dlhé alebo krátke vlasy, dôležité je to, ako sa o ne staráte a ako si ich upravujete. Ani v jednej domácnosti by však nemal chýbať výkonný fén, ktorý vám po zdĺhavom umývaní vysuší vlasy behom pár minút.

Základné informácie

Ešte predtým, ako si samotný fén pôjdete kúpiť, mali by ste vedieť nejaké základné informácie.

  • Moderný a kvalitný fén by mal mať nastavovanie teploty fúkania aspoň v dvoch alebo troch stupňoch
  • Fén by mal mať funkciu studeného vzduchu a ionizáciu, ktorá zabraňuje elektrizovaniu vlasov
  • Na cestovanie sa poobzerajte po menších a kompaktných sušičoch, ktoré sa vám budú dobre prenášať. Niektoré sú dokonca

TIP: Širokú ponuku sušičov nájdete v e-shope Andreashop.

Základné parametre

Ak už poznáte základné informácie, stačí vám ak sa budete orientovať aj v základných parametroch a výber sušiča vlasov nebude žiaden problém.

Príkon

Najdôležitejší parameter pri fénoch je príkon. Okrem toho, že pomocou neho zistíte, aký výkonný fén je, takisto sa v ňom odzrkadľuje aj životnosť zariadenia. Platí tu priama úmera v znení “čím vyšší príkon, tým lepší fén”. Ak chcete lepší fén, mali by ste staviť na minimálny príkon 1700 W. Inak povedané, vyšší príkon = vyššia výkonnosť = rýchlejšie vysušenie vlasov.

Motor

Pri fénoch nájdete dve základné typy motora a to

  • AC – alternatingcurrent – kedy je zdroj energie z elektrickej zásuvky
  • DC – directcurrent – kedy zdrojom energie môže byť aj batéria

Pre kratšie vlasy je vhodnejší fén s DC motorom a pre dlhšie vlasy zas naopak, fén z AC motorom.

Intenzita fúkania

Okrem motoru a príkonu je veľmi dôležitá aj intenzita fúkania. Najlepšie je, ak stavíte na fén, ktorý ponúka niekoľko stupňov rýchlosti a intenzity. Takto si budete môcť vybrať presne takú úroveň, ktorá vám bude vyhovovať. Dobrému fénu by nemal chýbať ani studený vzduch, inak povedané funkcia “cool”. Táto funkcia dokáže perfektne zafixovať účes.

Údržba

Ak chcete, aby vám fén vydržal čo najdlhšie, mali by ste sa oň aj príkladne starať. Najlepšie urobíte, ak si kúpite fén, ktorý má odnímateľný filter. Počas procesu sušenia sa filter zvykne zanášať nečistotami, ktoré potom fén z jednej strany nasáva. Práve to nie je dobré, pretože fén sa zvykne prehrievať a neskôr sa úplne zničí. Ak sa však budete o svoj sušič poriadne starať, oplatí vám to svojou dlhou životnosťou.

Dĺžka šnúry

Mnohí si myslia, že tento parameter nie je dôležitý, no opak je pravdou. Niekedy môžu byť elektrické zásuvky na tých najnevhodnejších miestach, a to nehovoríme o vašom dome, ale napríklad o hoteli alebo v nejakom penzióne, kde ste ubytovaní počas dovolenky. Pomocou dlhšieho kábla si tak môžete vlasy vysušiť bez problémov kdekoľvek.

Ionizácia

Doplnkovou funkciou býva aj ionizácia. Mnohokrát mali totižto ženy v minulosti problém s elektrizujúcimi vlasmi po vysušení. Tentokrát je však tomu koniec. Ionizátor sa postará o odstránenie nežiaduceho efektu zelektrizovaných a strapatých vlasov. Ionizátor vyžaruje záporné ióny, ktoré reagujú na tie kladné, vzniknuté pri fúkaní, počas trenia vlasov. Záporné ióny navyše podporujú lesk, udržia vo vlasoch vlhkosť a tým držia vlasy v dobrej kondícii. Zároveň aj zabraňujú štiepeniu končekov vlasov.