Úvod domácnosť a bývanie Výhody, ktoré vás presvedčia o kúpe plastových okien

Výhody, ktoré vás presvedčia o kúpe plastových okien

75
0
ZDIEĽAŤ
Výhody, ktoré vás presvedčia o kúpe plastových okien

Za jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti možno považovať tú do okien. Hoci môže byť vysoká, v 99 % máte istotu, že bola tým správnym krokom.

Časy, kedy väčšina domácností disponovala drevenými oknami, sú nenávratne preč. Ľudia si totiž začali uvedomovať, že aj materiál okien má vplyv na chod domácnosti. Ale pekne po poriadku. Dôvodov, prečo sú plastové okná v súčasnosti zrejme najobľúbenejšími, je niekoľko. Pozrieme sa na ne v tomto článku.

Prečo sa investícia do plastových okien vypláca?

V prvom rade sa zameriame na ich funkčnosť, ktorá je pri rozhodovaní kľúčovým faktorom. Ceny energií sú vysoké a prichádzať o teplo kvôli oknám nechce asi nikto. Áno, cena okien s plastovým rámom síce môže byť vyššia, no investícia do nich sa veľmi rýchlo vráti.

Vďačiť môžete tepelnoizolačným vlastnostiam, ktoré sú na vysokej úrovni. Práve rám okna zohráva pri podpore energetickej izolácie kľúčovú úlohu a spomedzi všetkých druhov rámov víťazia tie plastové.

Tento druh okien neulahodí len vašej domácnosti, ale aj životnému prostrediu. Vyrobené sú totiž z materiálov, ktoré možno ďalej recyklovať a vytvárať z nich nové produkty. Medzi výhody plastových okien patrí aj ich životnosť.

Konkrétne čísla pre vás, žiaľ, nemáme, no povráva sa, že tieto okná človek kúpi len raz za život. Ich životnosť sa odvíja od viacerých faktorov. Svoju úlohu hrá napríklad prostredie, v ktorom sú nainštalované, no aj kvalita ich konštrukcie alebo to, ako s nimi zaobchádzate. V ideálnych podmienkach však tieto okná vydržia aj viac ako pol storočia.

Spomenúť musíme aj širokú ponuku modelov. Ako zákazník si môžete vybrať z množstva tvarov, počtu krídel či spôsobov otvárania. Samozrejme, na výber máte aj z viacerých typov skla či profilových prvkov.

Okná ako z rozprávky

Ak vám záleží na tvare okien a chceli by ste svoju domácnosť spestriť, upriamte svoju pozornosť napríklad na rozprávkové okrúhle alebo trojuholníkové okná.

V porovnaní s drevenými oknami sú tie plastové takmer bezúdržbové. Ak chcete, aby vám drevené okná vydržali čo najdlhšie, je potrebné venovať im dostatok starostlivosti a natierať ich. Plastové vás však toľko času stáť ani zďaleka nebudú, pretože približne raz do roka stačí premazať obvodové kovanie a skontrolovať kanáliky.

Materiál, z ktorého sú vyrobené, je moderný a maximálne odolný voči poveternostným vplyvom. Ďalšou výhodou je aj odolnosť voči vlhkosti a plesniam, plast zároveň nehnije a nehrdzavie.

S plastovými oknami tiež prichádza možnosť vybavenia rôznymi druhmi skiel. Chcete okná, ktoré vás ochránia pred nadmerným hlukom? Alebo skôr hľadáte niečo s vysokou bezpečnostnou triedou?

Nech sú vaše požiadavky akékoľvek, ponuka je taká široká, že v nej svojho favorita určite nájdete.

 

zdroj: freepik