Úvod Zaujímavosti Ako vybrať posteľ pre tých najmenších?

Ako vybrať posteľ pre tých najmenších?

2231
0
ZDIEĽAŤ

Máte malé dieťatko alebo predškoláka a rozhodli ste sa investovať do kvalitnej detskej postele? Už na úvod treba dodať, že každé dieťa sa pomerne rýchlo vyvíja, a práve tomu by ste mali prispôsobiť nábytok do detskej izby. Snáď najdôležitejším prvkom je posteľ, ktorá mu musí zaistiť podmienky pre plnohodnotný spánok počas celej noci! Pokiaľ si aj vy „lámete“ hlavu nad tým, ktorá posteľ bude pre vašu ratolesť najvhodnejšia, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami.

Všímajte si materiál!

Jednoznačne prvoradým kritériom, ktoré si rodičia všímajú vtedy, keď pozerajú detské postele, je použitý materiál. Masívne drevo je tradičným materiálom, ktorý sa pri výrobe postelí využíva najčastejšie, a niet sa čomu čudovať. Zaručuje dokonalú stabilitu postele a jej životnosť je viac než desať rokov, čo možno považovať za obrovské plus. Trendom sú tiež kovové postele pre deti, ktoré sú síce drahšie, no vynikajú mimoriadnou odolnosťou, výdržou a bezpochyby aj kvalitným prevedením. Ak sa vám páči čalúnená posteľ, vyberajte jedine z kvalitných modelov od osvedčených výrobcov, ktorí sa môžu pochváliť dobrým menom na trhu.

„Poschodovky“ sú in!

Dnešné detské izby sú zariadené moderne, a práve preto mnoho rodičov siaha po poschodových posteliach, ktoré sú skvelým riešením všade tam, kde je obmedzený priestor. Deťom poskytuje tento typ postele viacej súkromia, veď majú svoje „vlastné teritórium“, kde ich nikto nevyrušuje. Dnes je ponuka poschodových postelí obzvlášť široká, čiže ďalším dôležitým kritériom, ktoré si pri výbere všímame, je počet lôžok.

Výška postele

Obecne sa tvrdí, že vhodná výška postele vrátane matracu je od 45 do 55 cm od zeme, avšak tento rozmer je len orientačný. Je samozrejme rozdiel, či zháňate detské postieľky, ktoré sú určené pre bábätka, resp. malé detičky, keďže v tomto prípade je bezpečnosť na prvom mieste! Čím je dieťa staršie, tým sú nároky na zábranu či iné ochranné časti nižšie, čo je absolútne prirodzené. Výška postele je taká, kedy sa človek na posteľ posadí a nohy má v pravom uhle, čiže sa dotýka podlahy.