Úvod Zaujímavosti Uzatvoriť havarijné poistenie sa vyplatí. Treba však vedieť kde

Uzatvoriť havarijné poistenie sa vyplatí. Treba však vedieť kde

107
0
ZDIEĽAŤ
Uzatvoriť havarijné poistenie sa vyplatí. Treba však vedieť kde

Tzv. KASKO poistenie, teda havarijné poistenie, nie je povinné. Napriek tomu by sme na ňom nemali šetriť, pretože sa nám to nemusí vyplatiť. V niektorých situáciách sa mu naviac nevyhneme. Ako ho uzavrieť za čo najvýhodnejších podmienok?

Kedy uzavrieť havarijnú poistku?

Nové či novšie auto rozhodne nestačí poistiť povinnou zákonnou poistkou. Vyplatí sa nám nič neriskovať a taktiež uzatvoriť havarijné poistenieA to napriek tomu, že na Slovensku, ako aj v ďalších krajinách Európy, nie je povinnou.

Uzatvorené havarijné poistenie však je aj podmienkou toho, aby ste si mohli vziať automobil na lízing. Samozrejmosťou by malo byť jeho uzavretie pri kúpe automobilu na úver. V prípade lízingu však počítajte s tým, že bude poistenie vinkulované v prospech lízingovej spoločnosti. Automaticky tak vlastne výška poistky navyšuje lízingovú splátku. V každom prípade sa teda oplatí mať dobrú kalkulačku a porovnávač havarijného poistenia k ruke ešte pred tým, než ju uzavrieme. Ten porovnáva dostupné možnosti pre uzavretie havarijného poistenia u najprestížnejších finančných inštitúcií.

Kde mi havarijné poistenie bude platiť?

Rozhodne to nebude len na území Slovenskej republiky. Štandardne býva platné buď pre štáty EU, alebo Európu obecne. Niektoré poisťovne ponúkajú aj širší záber poistenia mimo európske štáty. Pokiaľ sa však budete s automobilom pohybovať výhradne na území Slovenska, prípadne na území SR a ČR, je možné poistiť automobil aj s týmto obmedzením a získať tak zľavu na poistke, ktorú obvykle poisťovne ponúkajú.

Havarijné poistenie kryje aj „totálku“

Úplné zničenie vozidla pri havárii, ale aj vandalismus či krádež. To všetko môže pokrývať havarijná poistka. Veľmi často ponúkajú poisťovne práve toto kompletné krytie ako produkt s prívlastkom „all-risk“. Avšak existujú aj také, kde si môžete krytie vyšpecifikovať a podľa toho regulovať cenu poistenia. Opäť je preto dôležité mať k dispozícii perfektný prehľad ponuky a podmienok havarijného poistenia jednotlivých poisťovní.